|
|
wo 13 februari 2019
Zin-nig Café met Carel ter Linden
Locatie: Kruisheuvelkerk
Tijdstip: 20.00 uur
foto: Patricia Börger
Een avond met de bekende predikant Carel ter Linden over zijn nieuwste boek ‘Bijbelse miniaturen’. Hoe de Bijbel ons dagelijks leven nog steeds raakt – en wat we daarmee kunnen doen.
Ter Linden: "Bijbelse verhalen zijn van grote invloed geweest op onze cultuur, meer dan we vaak beseffen. Ze zijn niet het exclusieve bezit van de kerk, maar behoren tot het cultureel erfgoed van onze samenleving, waarvan de oorsprong ligt bij het Bijbelse volk Israël. Het gaat steeds om unieke, niet-historische, bééldende verhalen met een verborgen wijsheid, erop gericht hoe wij mensen kunnen leren hoe met deze aarde en alle leven om te gaan. Deze wijsheid wordt in deze verhalen gezien als afkomstig van een ‘God’, die daarin af en toe het woord neemt. Een gedachte die voor niet-gelovigen uiteraard ondenkbaar is. Maar hoe beleven ‘gelovigen’ dit in deze tijd? Moet ook dit ‘spreken van God’ misschien verstaan worden als een bééld, dat begrepen moet worden vanuit de cultuur van die dagen? Maar voor welke Werkelijkheid stond dit beeld dan voor het oude Israël? En wanneer iemand zegt: ‘Ík geloof in God’, wat bedoelt hij of zij daar dan mee?"
Genoeg om een avond mee te vullen. En na afloop is er alle gelegenheid om verder te praten onder het genot van een goed glas wijn. Goed om te weten: het eerste kopje koffie krijgt u van ons. Daarna mag u (vriendelijke prijzen) betalen voor uw drankjes.
| terug
|
|
|
|
|
|